5. května 2021 11:01

Opravdový světelný meč je konečně tady. První oficiální video ukazuje, jak se vysouvá

Vypadá jako skutečná zbraň rytířů Jedi, co seká končetiny na počkání.

Vyšla už spousta verzí legendárního světelného meče ze Star Wars, ale ani ty nejlepší z nich nenabídly pocit, že se paprsek skutečně plynule vysouvá z jílce neboli rukojeti. Disney však nedávno naznačil, že představí hi-tech verzi, která jako by vypadla z ruky Luka Skywalkera. Teď ji konečně uvedl prvním oficiálním videem.

Nové světelné meče budou součástí chystaného zážitkového resortu Star Wars: Galactic Starcruiser, který nabídne návštěvníkům dvoudenní dobrodružství ve světě z předaleké galaxie.

Meče stojí na sofistikované technologii vysouvajících se elastických pásek, jak ukázal uniklý patent z roku 2018 od jeho tvůrců z Walt Disney Imagineering Research and Development. Princip fungování jsme rozebrali ve speciálním článku.

Inženýří stále dolaďují jejich funkčnost, aby mohly být k dispozici na plánované otevření resortu v roce 2022. Jako první si je budou moci zakoupit právě jeho hosté, do volného prodeje by se měly dostat až později.

A cena? Žádná oficiální částka zatím nepadla, ale jistě bude podstatně vyšší než dnešní propracovanější repliky s oficiální licencí, které vyjdou klidně i na 8 000 Kč.

Snili jste o tom, že někdy budete mít v ruce „skutečný světelný meč?

Populární pořady na Prima Cool