26. října 2016 11:10

Superpočítač APPLE je tady! Unikly oficiální snímky nového MacBooku Pro. Opravdu má speciální displej i čtečku prstů.

Nechceme předbíhat, ale cítíme, že tohle bude pořádný prodejní hit.

Nejpopulárnější řada notebooků MacBook Pro se už 27. října konečně dočká osvěžení po dlouhých čtyřech letech, během nichž Apple jenom čas od času vylepšil její vnitřnosti. Na uniklých oficiálních fotkách, které získal server MacRumors se potvrzují prakticky všechny spekulace.

Nový MacBook Pro má skutečně místo funkčních kláves na vrcholu klávesnice dotykový proužek s displejem, který mění svou funkčnost podle aktuální aplikace a nastavení uživatele. Fotka taky naznačuje, že v jeho pravé části by měla být pod displejem čtečka otisků prstů. Půjde ji používat k odemykání počítače nebo třeba pro online platby. Zajímavé je, že počítač nemá žádnou stálou klávesu Escape.

Samotný MacBook se dočká štíhlejšího vzhledu se stereo reproduktory po stranách a kompaktnější klávesnice ve stylu loni představeného standardního MacBooku.

Onen zmíněný proužek se má jmenovat Magic Toolbar, protože si Apple nedávno nechal tento název patentovat. Dává to smysl, když už má Magic Keyboard, Magic Trackpad nebo Magic Mouse.

Přijde vám nový MacBook Pro dostatečně kouzelný?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný