18. dubna 2018 14:30

Spotify chystá velké novinky hlavně pro ty, co poslouchají zdarma

Spotify nechce usnout na vavřínech. A nové změny rozhodně nebudou jen kosmetické.

Všichni uživatelé Spotify se už brzy dočkají zajímavých novinek. Některé z nich už si populární hudební streamovací služba testuje u vybraných uživatelů – jedná se o nové rozhraní a taky možnosti pro uživatele, kteří ho poslouchají zdarma bez předplatného.

Jak ukazují první screenshoty, tak se design mobilní aplikace zjednodušil a vyčistil, platí to hlavně pro samotnou obrazovku při přehrávání, která teď ještě víc zvýrazňuje cover singlu či alba.

Uživatelé free verze už taky nebudou zcela odkázání na náhodné přehrávání, ale vybrané playlisty si přehrají od začátku do konce – poznají je tak, že u sebe nebudou mít malou modrou ikonku Shuffle. V playlistu taky uvidí jednotlivé skladby a budou je rovnou moci hodnotit a podle toho playlist editovat. Změny se budou týkat také okna vyhledávání nebo spodní navigační lišty.

Nejočekávanější změnou však má být přidání hlasového ovládání celé aplikace a pravděpodobně i uvedení chytrých reproduktorů postavených přímo pro Spotify. To se však dozvíme až na speciálním prezentaci, kterou Spotify chystá na 24. dubna.

Co říkáte na novinky ve Spotify? Uvitali byste ovládání hlasem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný