10. července 2018 11:02

Soudní válka Applu a Samsungu konečně skončila. Jak to dopadlo?

Bojiště utichlo. Samsung a Apple se rozcházejí v míru.

Sedm let trvaly soudní bitvy mezi dvěma největšími rivaly na mobilním trhu. Všechno začal v roce 2011 Apple obviněním Samsungu, že kopíruje design a některé další patenty jeho iPhonů. Rozjela se série soudů a odvolání, která nakonec vyústila v několik rozsudků nad Samsungem, které sice nebyly zdaleka tak přísné, jak by si Apple přál, ale přesto vydaly v součtu na několik stovek milionů dolarů.

O finální řízení se postaral americký Nejvyšší soud, který uložil Samsungu celkovou pokutu v přepočtu více než 11 miliard korun. Jihokorejský gigant se ale odmítl s verdiktem smířit a rozhodl se navrhnout rozklad za účelem navrácení zaplacené částky. Celý kolotoč tak hrozil návratem na začátek. To se však už nestane...

Obě společnosti nakonec došly k mimosoudní dohodě, jejíž podmínky však ani jedna strana logicky nezveřejnila a ani k ní nevydala tiskové prohlášení. Obě strany totiž jistě musely učinit značné ústupky. Právnická bitva je však u konce.

Apple a Samsung nadále zůstávají největšími obchodními rivaly, a to přestože je Apple stále velkých zákazníkem Samsungu v odběru dílů pro jeho iPhony. To se však má také v dohledné době změnit. Apple si chce maximum dílů vyrábět sám nebo odebírat díly od více výrobců – nedávno například uzavřel smlouvu na odběr OLED displejů s LG.

Věříte, že Apple a Samsung opravdu zakopají válečnou sekeru?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný