31. července 2019 14:54

Slavné vlogerce vypadly při přenosu zkrášlující filtry. Její skutečná podoba všechny šokovala!

Žijeme v době, kdy nemůžeme věřit nikomu a ničemu na obrazovce.

Na zajímavý případ z čínského internetu upozornila britská BBC. Stal se populární vlogerce z tamní streamovací platformy DoyYu, která si říká Your Highness Qiao Biluo. Té vypadl při přenosu softwarový filtr a odhalil, že nejde o mladou sexy dívku, ale o obyčejnou ženu středního věku. Kauza vyvolala zajímavou škálu reakcí.

Platformu DoyYu používá pro streamování kromě hráčů videoher taky mnoho videoblogerek, kterým se daří vydělávat skrze příspěvky diváků velice slušné peníze. Když je dokáží zaujmout, tak klidně v přepočtu i statisíce korun za jediný přenos.

Na pomoc si často berou pokročilé softwarové filtry, které dokáží vyvolat takřka dokonalou iluzi - na výběr je celá škála krásných tváří i tělesných proporcí podle čínských ideálů krásy.

Právě tyhle filtry používala Qiao Biluo, ačkoli ji mnoho platících diváků dlouho prosilo, aby odhalila svou pravou podobu. Nakonec to udělala nechtěně, když při jednom z přenosů filtr prostě přestal fungovat (pokud vám neběží vložené video, nejdete ho přímo ZDE). Kontrast mezi virtuální podobou a nenamalovanou tváří ženy středního věku byl tak velký, že spustil virální odezvu.

Výsledkem byl okamžitý odliv fanoušků i příspěvků. Následná medializace jí však nahnala nové sledující. Vlogerka se však od incidentu odmlčela a zatím neuskutečnila žádný přenos.

Reakce na incident se různí. Mnozí se těžko srovnali s tím, že spadla virtuální opona. Jiní tvrdí, že filtry jsou vlastně spravedlivé, protože srovnávají možnosti pro méně atraktivní ženy, které můžou díky pomoci filtrů zaujmout hlavně svým vtipem a výřečností.

Co si myslíte vy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný