13. června 2019 15:22

Pecka! Shazam teď pozná i hudbu přímo v mobilu. Jak najdete písničku ze seriálu nebo z YouTube?

Velice šikovná vychytávka, která v Shazamu dost chyběla.

Oblíbená aplikace Shazam přidala funkci, která umožní rozpoznávat hudbu na pozadí. Co to znamená? Nemusí už chytat hudbu zvenčí pomocí mikrofonu a můžete ji tak klidně použít při používání sluchátek nebo přehrávání videí na YouTube, což dosud nešlo, protože YouTube i jiné aplikace přeruší přehrávání při přepnutí na Shazam.

Nová funkce se jmenuje Pop-Up Shazam a zapnete ji v kartě Můj Shazam klepnutím na ikonku svého profilu vlevo nahoře. Po zapnutí vyskoší okno, které vám vysvětlí její fungování a pak se vám na obrazovce objeví plovoucí bublina s ikonou Shazamu.

Plovoucí ikonu můžete potažením sundat z obrazovky, ale Shazam dál bude běžet na pozadí a analyzovat hudbu ve všech aplikacích. Vypnout ho můžete stažením horní lišty, kde je mezi notifikacemi.

Bohužel užitečnou funkci si zatím užijí pouze uživatelé s Androidem, protože na iOS možnost plovoucích oken není. Třeba ji vývojáří přidají nějakou jinou formou, ostatně majitelem Shazamu je Apple, který jistě chce nabídnout nejlepší funkce právě na svých iPhonech.

Používáte Shazam? Vítáte novou vychytávku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný