15. ledna 2018 17:23

Samsungu unikly parametry nového Galaxy S9. Bude mít něco nečekaného!

Největší změny se dočká foťák.

Představení Samsungu Galaxy S9 a S9+ se dočkáme už na konci února na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Výroba nové vlajkové lodi už je tak v plných obrátkách. Proto se nemůžeme divit, že ze závodů unikla věrohodně vypadající fotka obalu telefonu. Ta naznačuje klíčové vlastnosti zařízení.

Už dlouhou dobu se mluví o tom, že tělo telefonu se nedočká prakticky žádných změn, snad až na přesunutí čtečky otisků prstů na zádech na praktičtější místo pod fotoaparát. To potvrzují stejné rozměry těla i displeje.

Největší změna je však ve fotoaparátu, který bude mít duální pixely jako v případě konkurenčního a velice ceněného Google Pixelu 2. Dvojité pixely vlastně znamenají, že jediná čočka umožní focení, na které jinde potřebujete dvě.

Navíc se Samsung na obalu chlubí super slow-mo, takže bezpochyby budeme moci natáčet zpomalené záběry v rozlišení a kvalitě jako nikdy dříve.

Další skvělou zprávou je přítomnost stereo reproduktorů, které dosud vlajkovým Samsungům chyběly. Navíc budou vyladěné od AKG, které dodá i kvalitní přibalená sluchátka. Jelikož nejsou označena jako bezdrátová, nebude naštěstí chybět ani audio jack.

Bonusem je vylepšený skener oční duhovky, kterým chce Samsung nabídnout svoji alternativu k Face ID konkurenčního Applu.

Věříte, že nové Galaxy S9 dokáže nabídnout dostatek lákavých novinek?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný