11. února 2022 18:38

Samsung zkopíroval super vychytávku z iPhonu. V čem měl Apple dosud jasně navrch?

Samsung by se měl oznámenou novinkou vzdálit i konkurenci z Číny.

Jestli v něčem telefony značky Samsung dosud ztrácely na iPhony od největšího rivala Applu, pak to byla dlouhodobá softwarová podpora. Ta je přitom jednou z nejdůležitějších věcí ovlivňujících trvanlivost mnohdy drahého zařízení za desítky tisíc korun.

Samsung proto při představování nové vlajkové řady Galaxy S22 slíbil, že k dosavadním třem letům garantovaných aktualizací na nejnovější verzi Androidu dostanou jeho vybrané telefony ještě rok navíc.

Není vzácností narazit na člověka stále používajícího iPhone 6S nebo původní iPhone SE, které byly na trh uvedeny už v roce 2015. Stále na nich totiž běží nejnovější verze iOS, tudíž rozběhnou aktuální verze aplikací a jsou aktuální i co se týče bezpečnosti. V případě telefonů s Androidem nikdo takovou trvanlivost nenabízí. Delší a pravidelné aktualizace nabízí jen Google u vlastních telefonů Pixel nebo značka OnePlus.

Samsung se novým krokem dostal dokonce před Google, který sice u loňských Pixelů slíbil pětiletou podporu, ale později upřesnil, že myslel jen bezpečnostní aktualizace a že nové verze Androidu budou dostávat pouze tři roky. Samsung nové verze Androidu po dobu čtyř let navíc nepřislíbil jen pro nové telefony, ale taky pro dříve představené modely S21, Z Fold3 nebo Z Flip3.

Tímto krokem se Samsung chce nejen přiblížit Applu, ale taky odlišit od početné čínské konkurence, která nabízí u svých telefonů mnohdy skvělou výbavu, ale horší dlouhodobou podporu.

Sledujete při nákupu telefonu délku softwarové podpory?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný