28. listopadu 2017 17:43

Samsung vyvinul revoluční baterii, která zkrátí nabíjení telefonu na pár minut! Kdy bude k dispozici?

Nové baterie budou z grafenu.

Samsung vyvinul baterii, které se nabije z nuly do sta procent za úžasných 12 minut, což je zhruba pětkrát rychleji, než dnes zvládá to nejrychlejší rychlodobíjení. Jde o zcela novu technologii; tu dnešní lithium-iontovou nahradil grafenovou.

Grafen byl objeven teprve v roce 2004 a od té doby je považován díky svým elektrickým vlastnostem, pevnosti a zároveň pružnosti za obrovsky zajímavý materiál. Výzkumnému týmu Samsungu se podařilo úspěšně sjednotit grafenové kuličky, což může takřka o polovinu zvýšit kapacitu baterií a až pětinásobně zrychlit jejich nabíjení.

Korejská firma zvýšila financování výzkumu baterií po kauze s vybuchujícími Samsungy Galaxy Note 7. Celá řada telefonů musela být kvůli problémům s baterkami stažena z trhu, což firmu stálo více než 5 miliard dolarů. Od té doby se snaží co nejrychleji najít náhradu za již dost letitou lithium-iontovou technologii.

Než se grafenové baterie dostanou až do telefonů či elektrických aut, bude ale ještě nějaký čas trvat. Nejdůležitější totiž bude, jak efektivně a v jakém množství se podaří grafenové baterie sériově vyrábět. Zatím se zdá, že to bude právě Samsung, kdo odstartuje grafenovou revoluci.

Štve vás, jak málo vydrží chytré telefony bez nabíjení?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný