6. ledna 2020 15:47

Samsung představil TV pro instagramovou generaci. Automaticky se přetočí na výšku podle vašeho mobilu!

Mobil a televize k sobě nikdy neměly tak blízko.

Kdo se dlouhá léta smál vertikálním videím, tedy těm točeným na výšku, už se nesměje. Tento neobvyklý formát už totiž vládne nejen Příběhům na sociálních sítích, ale objevuje se i na Instagramu, TikToku, Snapchatu či YouTubu. A teď přichází televize, které ho umí využít naplno.

Představil ji Samsung, jmenuje se Sero TV a v krátkém okamžiku se umí automaticky přetočit motorkem na výšku, takže připomíná obrazovku mobilu – akorát úhlopříčku telefonu zhruba 5 palců trumfne QLED panelem 43 palců, tedy 109 cm.

Její největší síla je právě v propojení s mobilem, jehož obrazovku umí zrcadlit a taky pustit jakýkoli obsah s daleko lepším zvukem. Pokud máte Android, televize sama pozná, kdy držíte mobil na šířku a kdy na výšku a přetočí se; pokud máte iPhone, použijete pro přetočení tlačítko na ovladači.

Jelikož je otáčecí mechanismus zabudovaný v podstavci, nelze Sero TV namontovat samostatně na zeď. Podstavec však zajistí, že televize při otáčení do ničeho nenarazí a navíc je v něm zabudovaný 4.1 audio systém o výkonu 60 wattů.

Panel má rozlišení 4K a díky technologii QLED nabízí skvělý HDR kontrast i šťavnaté barvy. Chybí lokální zóny podsvícení, které dává Samsung až do vyšších řad QLED obrazovek.

Otočná Sero TV by měla být dostupná globálně, tedy i na českém trhu. Cena a dostupnost zatím nejsou známé.

Šli byste do ní?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný