17. února 2020 14:09

Nové ohebné véčko od Samsungu podstoupilo nejdrsnější test odolnosti

Skládací telefony vyvolávají mnoho otázek ohledně odolnosti. V zátěžovém testu to schytalo nové véčko Samsung Galaxy Z Flip.

Mezi telefony s ohebným displejem největší pozornost poutá nedávno představený Samsung Galaxy Z Flip, jelikož jeho největší soupeř Motorola RAZR si odnáší nelichotivé recenze za množství kompromisů v konstrukci i výbavě.

Samsung tvrdí, že se v mnohém poučil z nepovedeného nasazení svého prvního modelu Galaxy Fold, kde byl největším problémem zranitelný displej a kloub. Galaxy Z Flip tak dle oficiálních údajů vybavil unikátním ultratenkým ohebným sklem, které chrání celý povrch displeje.

Testy odolnosti od známého youtubového kanálu JerryRigEverything však ukazují, že "skleněný" displej není o nic více odolný než ten plastový, který používá Fold nebo zmíněná Motorola RAZR.

Při testech skel telefonů používá rycí nástroje různé tvrdosti, kdy 1 je nejměkčí a 10 nejtvrdší. Skla většiny telefonů vykazují trvanlivé škrábance u čísla 6; hlubší rýhy u čísla 7. Jenže u modelu Z Flip zůstaly v displeji hlubší rýhy už při tvrdosti 3, podobně jako u plastových displejů.

Samsung po vydání testu zareagoval tiskovým prohlášením, v němž vysvětluje, že Galaxy Z Flip skutečně používá speciální sklo, ale to je pro jistotu ještě pokryto plastovou fólií podobnou jakou měl už Galaxy Fold. Majitelům telefonů Z Flip nabídne jednu výměnu této krycí fólie zdarma.

Samotná firma se zatím nepochubila, jak její ultratenké sklo funguje a jak může být ohebné. Pravděpodobně půjde o hybridní plastový polymer s mikroskopickými skleněnými částečkami. Je otázkou, zda něco takového lze nazývat sklem.

Co říkáte na video?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný