30. října 2019 14:31

Samsung ukázal, jaký bude jeho příští skládací telefon. Vrátí se legendární véčka?

Skládací telefony neřekly ani zdaleka poslední slovo.

Samsung na vlastní vývojářské prezentaci naznačil, jak se chystá rozvinout svůj koncept skládacího telefonu. Krátká animace nejdříve ukazuje už známý model Galaxy Fold, který se překládá na výšku s velkým ohebným displejem uvnitř a ještě jedním na vnější straně. Pak se však obrazovka plynule změní v nový tvar...

... ten v podstatě navazuje na mobilní éru, kdy byla populární takzvaná véčka. V novém pojetí však bude celou vnitřní stranu pokrývat displej, jenž bude mít po rozbalení velice nudloidní tvar. Může se to zdát nepraktické, ale taková obrazovka zobrazí daleko více informací při scrollování a umožní používat pohodlně dvě okna nad sebou nebo vedle sebe, když telefon chytnete na šířku.

Představený tvar má ještě několik výhod. Véčkový telefon bude nižší než stávající mobily, což při strkání do kapsy vyváží jeho větší tloušťku ve složeném stavu. Taky kloub bude menší a kratší, což pomůže nejenom kvalitě zobrazení na displeji, ale sníží třeba možnost jeho zanesení nebo poškození, což dělá problém stávajícímu Galaxy Fold.

Výrobce se zatím nepodělil o více detailů, ale alespoň naznačil, že pro nový tvar telefonu přizpůsobil své softwarové prostředí One UI 2. Právě jemu teď věnuje velkou pozornost, aby maximálně zjednodušil, sjednotil a zpříjemnil používání všech svých telefonů a jejich příslušenství.

Nastartuje Samsung novou éru véček?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný