16. července 2019 14:23

Samsung chystá telefon, který zvětší svůj displej zcela jedinečným způsobem. Jak bude fungovat?

Jde to i bez kloubů!

Máme tady další telefon, který se umí v krátkém okamžiku změnit na tablet díky ohebnému displeji. Samsung si však nechal patentovat zcela nový způsob, jak toho dosáhne. Displej telefonu totiž bude ve změnšeném stavu srolovaný uvnitř telefonu.

Samsung si nedávno nechal takové řešení patentovat a teď jsou na světě i vizualizace. Ty bohužel nezabíhají do detailů, ani neukazují přesné technické řešení. Telefon by šel ze své právé strany podélně roztáhnout a vyjel by tak od jeho levé hrany displej, kde by byl jinak zarolovaný, žřejmě prostě jen jakoby schovaný pod spodní slupkou (nikoli do ruličky).

V něčem jde o velice elegantní řešení, protože se obejde bez kloubu a část displeje by byla lépe chráněna. Navíc samotné tělo by mohlo být jenom nepatrně tlustší. Jako problematická se však jeví záda telefonu, která by se musela být vybavena spolehlivým posouvacím mechanismem a taky samotná škvíra, kam by se zasouval displej, například aby se dovnitř nedostávaly nečistoty či vlhkost.

Myslíte, že má takové řešení větší budoucnost než zavírání pomocí kloubu jako tomu je například u již představeného Samsungu Galaxy Fold?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný