13. ledna 2020 15:11

Samsungu unikly první fotky Galaxy S20. Čím bude drtit konkurenční iPhony?

Samsung vyzbrojil svou chystanou vlajkovou loď vskutku impozantním arzenálem.

Nejočekávanější mobilní novinkou začátku letošního roku je bezpochyby nová vlajková loď Samsungu, která dostane nově číslo dle roku vydání – tedy místo Galaxy S11 půjde o řadu Galaxy S20. Bude mít tří verze – S20, větší S20+ a největší a nejlepší variantu Ultra. Na světě už je fotka podoby černé verze modelu S20+ v 5G zveřejněná na Twitteru leakera Maxe Weinbacha.

Vzhledově zaujme přesunutí horního průstřelu v displeji do středu po vzoru modelu Note a jeho plošší tvar s jen minimálním zakřivením na bocích. Hlavní pozornost však poutá obří modul na zádech se šesti senzory, z nichž hned čtyři jsou čočky fotoaparátu.

Ten nabídne klasickou hlavní čočku, ultra-širokoúhlou, portrétní zoomovou a taky nový makro objektiv pro blízké focení malých detailů. Hodně se rozebírá brutální rozlišení 108Mpx hlavní čočky, údajně ji však dostane pouze nejdražší model Ultra.

Všechny podrobnosti odhalí Samsung na akci Unpacked 11. února v San Franciscu. Kromě řady Galaxy S20 dojde taky na flipový telefon s ohebným displejem, který se má údajně jmenovat Galaxy Boom a taky na novou verzi true wireless sluchátek Galaxy Buds.

Stane se Galaxy S20 letošním mobilním králem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný