21. dubna 2017 16:41

SAMSUNG pod palbou! První majitelé Galaxy S8 si stěžují na vadný displej. Je totiž zabarvený do růžova!

Podivně zabarvený displej způsobil obavy. Kde je problém?

Internetem se šíří zneklidňující snímky od prvních korejských majitelů Samsungu Galaxy S8 - a není jich málo. Je na nich vidět podivné zabarvení displeje u některých kusů - většinou do ostínu červené nebo růžové. To je nejlépe vidět při srovnání obrazovky dvou telefonů vedle sebe.

Ještě než aféra nabrala větší obrátky, stihl přijít Samsung se svým vysvětlením. Jeho rychlá reakce se dala čekat, obzvlášť po obřím fiasku, které firma zažila s předchozím Galaxy Note 7. Ten musela kvůli vybuchujícím bateriím stáhnout z trhu.

"Všechny telefony Samsung procházeji testováním, aby naplnily naše vysoké standardy kvality. Infinity displej u Samsungu Galaxy S8 a S8+ má Super AMOLED displej, aby nabídnul bohaté a výrazné barvy, které umožní uživatelům mít čistější a přirozenější vizuální zážitek. Do Galaxy S8 jsme zabudovali adaptivní displej, který přizpůsobuje barevný rozsah, saturaci a ostrost okolnímu prostředí."

Zabarvení displeje je způsobeno právě touto funkcí. Změnit ji lze v nastavení displeje, pod položkou Vyvážení barev, kde stačí vypnout automatický mód. Pokud by funkce vadila většímu množství uživatelů, Samsung ji formou aktualizace upraví, nebo ji automaticky přednastaví jako vypnutou.

Rozporuplné reakce rovněž způsobilo, že Galaxy S8 má z výroby nastaveno nižší rozlišení obrazovky - a to kvůli zvýšení výkonu a úspoře baterie. Kdo si tedy chce vychutnat displej v plném rozlišení, musí si ho ručně navýšit.

Co myslíte, nekazí Samsung svými zásahy zákazníkům první dojem z parádního displeje Galaxy S8?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný