23. února 2017 12:26

SAMSUNG pod palbou! Lidi zuří kvůli zásadní změně na chystaném telefonu Galaxy S8!

Uniklé fotky nevyvolaly mezi fanoušky Samsungu příliš euforie.

Na sociálních sítích se rozjela velká debata. Za vším stojí uniklé fotky napjatě očekávaného Samsungu Galaxy S8. Jeho displej totiž zabere prakticky celé čelo telefonu, takže domovské tlačítko bude přímo na obrazovce. A tady se dostáváme k jádru pudla - čtečce otisku prstů. Ta se totiž musela přesunout na záda, a to hned vedle čočky hlavního fotoaparátu. A spoustě lidí to přijde jako hodně špatný nápad.

Samotné umístění čtečky na zádech není nic nového ani kontrovezního. Ostatní výrobci už to dělají delší dobu - řeč je zejména o LG a Huawei. Nefunguje ani námitka, že takto nelze telefon odemknout, když leží na stole. Zaprvé ho takto skoro nikdo neodemyká, protože si telefon automaticky bere do ruky, a zadruhé lze v takovém případě odemknout telefon alternativně - poklepáním na displej a pak zadáním alternativního hesla (čísla nebo gesta).

Problémem je spíše umístění čtečky. Zatímco ostatní ho dávají pod čočku fotoaparátu, a to navíc v dostatečné vzdálenosti, tak Galaxy S8 ji má hned vedle. Vzhledem k velikosti telefonu tak bude obtížné na čtečku dosáhnout ukazovákem ruky, nemluvě o riziku, že si budou lidé prsty špinit foťák.

Jak vnímáte umístění čtečky nahoře vedle foťáku vy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný