8. listopadu 2018 15:15

Samsung konečně ukázal mobil budoucnosti s ohebným displejem. Otevřete ho jako knihu

Za pár let si poskládáme mobil do kapsy jako origami.

Dlouhá léta na něm pracuje, teď však skutečně míří k jeho uvedení na trh. Řeč je o skládacím telefonu s ohebným displejem od Samsungu. A teď ho poprvé veřejně představil na své vývojářské konferenci, i když ne zas tak úplně. Telefon nebyl k vyzkoušení a zakrývala ho tma a kryt.

Vykouklo však prostředí, které Samsung nazývá One UI, a samozřejmě taky ohebný displej s označením Infinity Flex. Ten hlavní ohebný je v zavřeném stavu schovaný, má úhlopříčku 7,3 palce a rozlišení 1536 x 2150 pixelů (420 dpi). Vnější displej s úhlopříčkou 4,58 palce pak má stejnou jemnost.

Samsung láká nejvíce na plynulou uživatelskou zkušenost. Budete například hledat restauraci na Google Maps, vyjedete si její profil a při otevření telefonu se vám displej otevře na stejném místě, akorát ve větší rozbalené podobě. Přechod mezi dvěma displeji má být naprosto plynulý a návykový.

A právě na doladění prostředí a všech aplikací spolupracuje Samsung přímo s Androidem. Ten bude dva displeje podporovat v samotném jádru operačního systému. Teď bude hlavně na vývojářích, aby pro dvě různá zobrazení připravili své aplikace.

Věříte, že se už příští rok začne psát nová éra skládacích mobilů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný