9. července 2020 11:41

Samsung představil nabíječku, která zbaví telefon virů i bakterií

Vyčistí telefon, ale třeba i sluneční brýle a další věci, které chcete sterilizovat.

Není žádným tajemstvím, že zrovna mobilní telefon je ideálním útočištěm pro viry a bakterie, jelikož na něj celý den saháme. Že si umyjeme po příchodu domů ruce desinfekcí tak nic moc neřeší, když jimi pak hned popadneme telefon. S řešením teď přichází Samsung, který globálně představil svou UV sterilizační krabičku.

Pomocí silných ultrafialových lamp odstraní 99 procent bakterií a virů ze všech stran, tedy i ze spodní části, na které je telefon položený. Navíc ho umí bezdrátově dobíjet - a to všechny telefony podporující univezální standard Qi rychlostí až 10W.

Sám výrobce pak uvádí, že do sterilizátoru můžete dát třeba i sluchátka nebo sluneční brýle. Sterilizační cyklus trvá vždy 10 minut, poté se lampy automaticky vypnout. Je však třeba si uvědomit, že se desinfikují pouze povrchy, na které přímo směřuje záření. Nelze tak třeba počítat s tím, že se sterilizují i samotná sluchátka schovaná v dobíjecím pouzdru.

Co se týče ochrany proti novému koronaviru (COVID-19), nejsou dosud k dispozici speciální studie, které by ověřily, nakolik ho UV záření dokáže zlikvidovat, ale je prokázáno, že účinně likviduje jiné koronaviry.

Zařízení se bude prodávat globálně, zatím nemá českou cenu, ale v přepočtu z cenovky pro německý Amazon by mělo jít o částku kolem 1600 Kč, což je na úrovni, kolik stojí obdobné produkty v této kategorii.

Řešíte čistotu a zdravotní nezávadnost svého telefonu? Jakým způsobem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný