23. ledna 2017 11:35

SAMSUNG konečně oficiálně vysvětlil, proč vybuchovaly telefony Note 7. Příčin bylo hned několik!

Podrobná analýza odhalila hned několik faktorů, které udělaly z telefonů Note 7 nejžhavější zboží na trhu.

Čekání je u konce. Samsung na tiskové konferenci oficiálně vysvětlil, kde se stala chyba, která zapříčinila pád jeho vlajkové lodi pro manažery Galaxy Note 7. Oficiálně tak ukončil největší kauzu v dějiných chytrých telefonů, která dostala název DetoNote.

Co tedy způsobovalo, že telefony začaly hořet a někdy i vybuchovat? Stručné vysvětlení bylo jasné už předem - chyba byla v baterii a taky v konstrukci telefonu, v němž neměl energetický článek dost prostoru, takže docházelo k jeho deformacím. Kde přesně byl však zakopaný pes?

První sada baterií byla špatně navržená ve svém pravém horním rohu, kde vznikal zkrat. Tuto chybu sice druhá sada opravila, ale protože byla vyrobena narychlo, docházelo k ní ke svařovacímu defektu a u některých taky chyběla izolační páska, sloužící jako bezpečnostní prvek bránící možnému styku katody a anody. Zahřívání baterií tak bylo souhrou hned několika konstrukčních a výrobních vad.

Samsung vyšetřováním pověřil veký tým 700 zaměstnanců, kteří otestovali 200 tisíc telefonů a ještě 30 tisíc baterií navíc. Je zajímavé, že chybovější byla druhá opravná várka baterií, kterou si Samsung nechal narychlo vyrobit externě u Amperex Technology. "Domníváme se, že nebýt chyb v druhé várce baterií, Note 7 by byl stále na trhu," řekl Tim Baxter, šéf americké pobočky Samsungu.

Pokud toužíte po přesnějším vysvětlení, podívejte se na oficiální infografiku:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný