23. listopadu 2018 12:42

Samsung kašle na výřezy v displejích. Přináší nečekané vlastní řešení, které teď uniklo na první fotce

Samsung nechce výřez jako Apple. Radši udělá do displeje díru.

Samsung je jedním z posledních výrobců, kteří odmítají výřez v displejích svých telefonů – misto toho volí úzké proužky nad i pod displejem. Jenže snaha udělat z celého čela mobilu obrazovku ho nakonec dohnala, a tak přichází s vlastním představou výřezu, respektive proděravění.

Představení se dočkaly čtyři varianty – ve dvou jde vlastně o výřez, i když minimální. Pod označením displeje Infinity-U a Infinity-V se skrývají tvary výřezu do tvaru písmene U, respektive V. Nejzajímavější je však Infinity-O, kdy dělá černá selfie kamera v displeji díru.

Označení New Infinty je pak kýženým cílem, k němuž lze momentálně dojít jenom vysouvacím mechanismem, kdy se kamerka, senzory a sluchátko prostě vysunou z horní hrany. Samsung však údajně intenzivně pracuje na technologii vypínatelných poloprůhledných pixelů, které by umožnily umístit čočku přímo pod displej.

Nejzajímavější jsou však nedávno uniklé snímky, které ukazují displeje s dírou ve fyzické podobě – jeden ji má ve středu, druhý vyosenou v levém rohu. Mělo by jít o chystané telefony řady Galaxy A a Galaxy S. Server SlashLeaks, kde se fotky objevily, tvrdí, že displej s dírou v levém rohu by měla dostat chystaná vlajková loď Galaxy S10. Pokud tomu tak bude, šlo by o hodně odvážný a kontroverzní krok.

Jak vnímáte nápad Samsungu dělat displeje s dírou?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný