2. února 2018 14:58

Samsung Galaxy S9 odkryl své poslední trumfy. Čím hodlá zastrašit iPhone X?

Chystaný Galaxy S9 nepřinese revoluci, ale atraktivní vylepšení nebudou chybět.

Samsung Galaxy S9 a S9+ se představí už 25. února a dá se říct, že už o nich víme prakticky všechno – hlavně s novými a podrobnějšími úniky informací posledních dnů. Nebudeme opakovat už notoricky známá fakta, která shrnuje tabulka na konci textu. Zaměříme se na nejzajímavější novinky.

Telefon bude mít pokročilé odemykání pomocí tváře, které má být rychlostí i mírou bezpečnosti srovnatelné s Face ID u konkurenčního iPhonu X. Bude však pracovat na odlišné technologii – zkombinuje optické čtení tváře a infračervený sken oční duhovky. Zároveň na zádech zůstane čtečka otisků prstů tentokrát však na praktičtějším místě pod čočkami fotoaparátu. Díky lepšímu čtení tváře chce taky Samsung nabídnout svou obdobu populárních animoji.

Největším tahákem má být foťák, kterým chce Samsung trumfnout i momentálního krále mobilního focení – Google Pixel 2. Pomůže mu v tom například hlavní čočka s rekordní světelností f/1.5 nebo schopnost točit zpomalená video o snímkové frekvenci až 960 fps.

Radovat se mohou příznivci kvalitního zvuku. Obě verze si udrží audio jack a hlavně budou mít poprvé v historii řady Galaxy stereo reproduktory vyladěné AKG. Tento proslulý zvukový specialista dodá taky kvalitní přibalená sluchátka.

Vylepšeno bude taky příslušenství v podobě dokovací stanice DeX, která umožňuje používat telefon coby náhradu stolního počítače. Nová verze umožní vložení telefonu naležato, takže bude moci sloužit jako touchpad nebo virtální klávesnice. Možnost připojení monitoru, klasické klávesnice a myši však samozřejmě zůstane zachována.

Samsung Galaxy S9 a S9+:

Displej: 5,8 respektive 6,2 palcový SAMOLED qHD Procesor: Samsung Exynos 9810 (ten bude v české verzi) nebo Qualcomm Snapdragon 845 RAM: 4GB nebo 6GB u S9+ Foťák: hlavní 12MP f/1.5, druhý u S9+ bude telefoto 2x zoom f/1.4, selfie 8MP Baterie: 3000 mAh a 3500 mAh u S9+ Zabezpečení: odemykání pomocí tváře nové generace, čtečka otisků prstů na zádech Další: super slow-mo 960 fps, audio jack, stereo reproduktory, bezdrátové nabíjení, Bluetooth 5, Android 8 Oreo

Podaří se Galaxy S9 vzít konkurenci vítr z plachet?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný