15. ledna 2021 09:32

Samsung Galaxy S21 přišel o výhodu mít prakticky neomezenou paměť

Samsung jde s dobou – a tak osekává.

Samsung představil svou vlajkovou řadu pro tento rok Galaxy S21, která má opět tři zástupce – S21, S21+ a S21 Ultra. Liší se velikostí, výbavou, ale taky použitými materiály. Jednu novinku však mají všechny tři společnou – chybí jim totiž možnost rozšíření úložiště microSD kartou. Samsung byl přitom jedním z posledních velkých výrobců, který ji nabízel.

Zájemcům tak nezbývá než vybrat z nabízených možností, přičemž maximální kapacita je 256 GB pro modely S21 a S21+ a 512 GB pro S21 Ultra. Pokud chtějí telefonem nahrávat třeba videa ve vysoké kvalitě, což úložiště plní extrémní rychlostí, zůstává jedinou možností pro okamžité zvýšení kapacity krkolomné připojení USB-C flash disku.

Telefony Samsung tak oproti iPhonům ztratily výhodu prakticky neomezené paměti, když stačilo měnit microSD karty. Svého konkurenta však následují také tím, že v balení řady Galaxy S21 už nenajdete síťový adaptér pro nabíjení. Samsung má v plánu adaptéry i sluchátka postupně nepřibalovat taky ke svým dalším chystaným telefonům. Jako hlavní důvod uvádí stejně jako Apple ekologii.

Nepřijde vám, že se k sobě telefony značky Samsung a Apple stále více přibližují?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný