9. prosince 2019 14:35

Samsung Galaxy S11 chce nabídnout nejlepší focení na mobilu. Čím přesně toho dosáhne?

Cíl je jasný – nabídnout jednoduše nejlepší mobilní focení.

Příští vlajková loď Samsungu vytáhne velkou zbraň v souboji o nejlepší mobilní focení. Galaxy S11 bude mít podle informací prestižního magazínu Bloomberg na zádech impozantní modul. Co bude obsahovat?

Hlavní fotoaparát bude mít impozantní rozlišení 108 MPx, což umožní kouzlení s výsledným snímkem pomocí umělé inteligence. Technologie TetraCell zprůměrováním čtyř sousedních pixelů do jednoho odstraní šum z fotek v šeru a ve tmě. Výsledné snímky tak budou mít rozlišení 27 MPx, ale půjde nastavit i režim v plném rozlišení. Uvedený foťák vyvíjel Samsung ve spolupráci s čínským výrobcem Xiaomi, který už ho využívá v modelu Mi Note 10.

Další specialitou bude čočka s 5x optickým zoomem a periskopovou technologií pro extrémní přiblížení, kterou ve svých vybraných modelech využívá zase Huawei. Pokud Samsung bude schopný zkombinovat fotky z hlavní i zoomové čočky do jednoho snímku, může posunout kvalitu focení vzdálených objektů na dosud nevídanou kvalitu.

Unikátní sestavu doplní ještě dvojitá čočka pro 3D snímání prostoru, jež měla opatrnou premiéru už v modelu Galaxy Note 10 Plus, ale zdaleka ještě nevyužila svůj veškerý potenciál, na jehož konci může být v podstatě možnost skenovat své okolí do 3D modelu. Nebude chybět ani velice populární širokoúhlý objektiv.

Čím si zatím novinka moc fanoušků nezískala, je svým výrazným vzhledem na zádech telefonu. Takové množství očí zkrátka žádný design neskryje.

Co říkáte na maximalistický přístup Samsungu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný