18. dubna 2019 14:51

Displeje nových skládacích Samsungů se rozbíjí po pár dnech používání. V čem je chyba?

Ohebný displej nebude tak odolný, jak Samsung sliboval.

Samsung má na krku velký průšvih. Jen několik dní poté, co jeho prémiové skládací telefony Galaxy Fold dorazily k prvním recenzentům a VIP zákazníkům, hlásí mnoho z nich vážné problémy s hlavním displejem, který se různě deformuje a přestává fungovat.

Jde přitom o dva druhy problémů. Jelikož se OLED displej v polovině překládá, je celý pokrytý elastickou ochrannou vrstvou. Jenže ta se u mnoha modelů odchlípla, takže je uživatelé sloupli, když si mysleli že jde jen o ochrannou fólii. Zkusil to udělat třeba i slavný youtuber Marques Brownlee, kterému displej okamžitě zhasnul a už se neprobral.

Druhou skupinou pak jsou pak redaktoři různých technologických magazínů, kterým se v průběhu testování telefonu začaly objevovat podivné vady na displeji. Mohlo jít o vypoukliny nebo různé rýhy, často v blízkosti ohybného kloubu. Po nějakém čase začal vypadávat obraz nebo přestala fungovat dotyková vrstva.

Například redaktor Dieter Bohn z magazínu The Verge objevil vypouklinu ve spodní části pantu, která se zvětšovala, až způsobila vadu zobrazování. Zdůraznil přitom, že byl k telefonu mimořádně šetrný - nespadnul mu, nijak nezkoušel jeho pevnost, ani ho nevystavoval špíně či prachu. Přesto se kloun zdeformoval nebo se do něj dostala nečistota.

Samsung okamžitě zareagoval a začal chybné kusy odebírat a měnit za nové. Ty vadné pak podrobuje pečlivé analýze, která má odhalit, kde se při rozsáhlém testování přelomového telefonu stala chyba.

Uvidíme, kam se kauza posune v následujících dnech. Může však vážně poškodit prodeje velice exkluzivního telefonu, který putuje k prvním zákazníkům na konci dubna, za cenu přes 45 tisíc Kč.

Vychytá Samsung problémy s modelem Fold nebo zažije podobný trapas jako v případě vybuchující baterie u modelu Note 7?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný