29. dubna 2019 12:28

Rozbor skládacího telefonu Fold už na internetu není. Proč ho Samsung nechal stáhnout?

Vydat první skládací telefon byl velký risk, který se zatím nevyplácí.

Samsung stáhl všechny telefony Galaxy Fold z oběhu a na dobu neurčitou taky pozastavil jejich prodej. Chce totiž pořádně prozkoumat vady, které se objevily u mnoha raných uživatelů. Těm z různých důvodů přestal fungovat hlavní ohebný displej.

Hloubkový rozbor udělal technologický server iFixit, který rozebral telefon do posledního šroubku a zabýval se problematickými vlastnostmi jeho konstrukce. Označil zařízení jako extrémně křehké, na čemž má hlavní podíl krycí fólie displeje, která je náchylná k rychlému poškození či přímo odlupování. Problematický je taky kloub, do kterého se kvůli škvírám dostávají nečistoty, které pak ohrožují displej ze spodní strany.

Jenže podrobný rozbor ze stránek iFixit nakonec na přání Samsungu zmizel. Firma jednoduše nechce, aby uživatelé staženou verzi telefonu dále pitvali. Redaktoři vysvětlili, že jako úctu k partnerovi vydají test znouvu, ale až z opravené definitivní verze telefonu. Datum jejího uvedení bychom se měli dozvědět během dvou týdnů.

Mnohá technologická média i youtubeři se shodují na příčině selhání modelu Fold. Samsung totiž jeho vydání uspěchal a nedal si dostatečný čas na testování v reálném provozu, aby to byl právě on, kdo získá v nové mobilní kategorii prvenství.

Přestože Samsung vlastní v oblasti ohebných displejů mnoho patentů a inovací, hrozilo mu, že ho předběhne čínský Huawei s modelem Mate X. Inženýři z Huawei teď jistě mají mnoho námětů k přemýšlení. Používají totiž velice podobnout technologii displeje, ale Huawei ho umístil na vnější stranu telefonu, kde je riziko poškození ještě větší.

Věříte, že si skládací telefony nakonec získají důvěru uživatelů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný