27. října 2017 16:25

Samsung chce taky telefon s vyříznutým displejem jako iPhone X. Bude mít ale úplně jinou funkci!

Samsung se pouští na hodně tenký led.

Zdá se, že v souboji věčných rivalů Apple vs. Samsung má momentálně navrch Apple. Korejská firma totiž přiznala, že jeho příští vlajková loď pravděpodobně převezme hned dvě základní vlastnosti nového iPhonu X – 3D čtečku tváře a taky displej přes celé čelo s výřezem.

Jenže tento výřez by nebyl v horní části, kde zůstane zachován úzký černý pruh. Místo toho bude vyříznutý u spodní hrany, aby uvolnil místo čtečce otisků prstů. Ta sice měla být přímo součástí displeje, ale Samsungu se podle mnoha informací tuto technologii stále nedaří vyladit, aby byla stoprocentně spolehlivá. Chystaný Samsung Galaxy S9 by tak měl nabídnout kombinaci 3D skeneru tváře a zároveň čtečku na přední straně telefonu.

Zákazníci Samsungu však nejsou z vyříznutého displeje zrovna nadšení. V průzkumu, který prováděl populární web Sammobile, označila většína čtenářů výřez displeje u iPhonu X za nevkusný. Stěží si lze představit, že by prijali něco podobného u příštího Samsungu.

Pravděpodobnějším scénářem tak bude, že si nový patent tlačítka ve vyřízlém displeji Samsung vyzkouší na některém ze svých telefonů střední třídy.

Co říkáte představě Samsungu s vyříznutým displejem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný