28. dubna 2020 11:53

Rozebrání nového iPhonu ukázalo, že do něj v Applu dali tři roky starý foťák

Apple sází v novém iPhonu na stará řešení.

Apple si novým iPhonem SE jistě zadělal na úspěch, protože za slušnou cenu začínající od 12 990 Kč nabízí telefon s jeho nejnovějším procesorem A13 Bionic. Ten slibuje výkonnostní rezervu, a tedy i trvanlivost telefonu na mnoho let dopředu. Nový iPhone však v sobě skrývá i hodně starších součástek.

Jeho vzorem je totiž iPhone 8, od kterého si vzal nejenom tradiční design s domovským tlačítkem a čtečkou otisků prstů, ale taky většinu vnitřních komponentů. Ačkoli nový displej přišel o funkci 3D Touch a nahradil ji Haptic Touch, bude fungovat nový iPhone i s displejem svého předchůdce.

Největší otazník však visel nad použitým hlavním foťákem, u něhož Apple záměrně zveřejnil jen základní parametry. Rozlišení i světelnost se totiž neliší u modulu pro iPhone 8 a nejnovější iPhone 11, ačkoli ten novější má pokročilejší konstrukci a tedy i lépe fotí. Až pitva prokázala, že uvnitř nového iPhonu SE je skutečně tři roky starý foťák z iPhonu 8.

Nový iPhone SE fotí se stejným modulem přesto o něco lépe, jelikož může čerpat z lepšího softwarového zpracování fotek, které mu umožňuje výkonný procesor A13 Bionic. Bohužel Apple neumožnil použití populárního nočního módu, ale zase telefon ve své cenové kategorii poráží veškerou konkurenci kvalitou 4K videí, v nichž jsou iPhony dlouhodobě na špičce.

Prakticky stejná je i baterie, bohužel Apple u ní vyměnil konektor, takže použití osmičkového kusu v novém iPhonu nebude možné.

Co říkáte na složení nového iPhonu SE?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný