4. srpna 2020 14:09

Mladý vynálezce si postavil robota, aby ho ostříhal v karanténě

Svěřit svou hlavu do rukou robota vyžaduje značnou odvahu. Vyplatila se?

Známý internetový inženýr Shan Wighton rozhodl vyřešit problém se svými přerostlými vlasy v době pandemie. Místo aby riskoval návštěvu živého kadeřníka, sestrojil si vlastního robota a pak se jím nechal skutečně ostříhat.

Šlo o fakt odvážný kousek, strčit hlavu k mechanickým pažím, které držely ostré nůžky a hrozily, že mu necitlivě vyrvou celé prameny vlasů. První pokusy s hlavou figuríny a parukou nedopadly zrovna nejlépe, ale podařilo se mu během nich vyladit software i střihací mechanismus.

Musel se vypořádat s mnoha oříšky – jak si robot přesně změří hlavu, jak kolem ní bude celá konstrukce rotovat, jak vezme správnou porci vlasů, ustřihne je vždy ve správné délce a úhlu od hlavy, aby nebyl účes zubatý. To vše se v základu povedlo, dokonce s ním robot vedl i vtipnou konverzaci.

Bohužel, jak se dalo čekat, účes neodpovídá kvalitou zrovna renomovanému salonu. Nedopadl úplně rovnoměrně a kolem uší a úplně vzadu zůstaly vlasy dlouhé, protože rameno tam kvůli bezpečnosti radši nestříhalo.

Přesto jde o úctyhodný kousek domácího inženýrství, který by Shan Wighton chtěl do budoucna ještě vylepšit třeba přidáním zastřihávače, který by hlavu vyholil i po stranách a dal účesu skutečný tvar.

Co říkáte na robotického kadeřníka? Strčili byste pod něj hlavu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný