4. února 2019 13:25

Speciální robot zabaví psa nebo kočku, když nejste doma. Co přesně umí?

Znuděný pes nebo kočka – to nechceš!

Jmenuje se Varram a bude si ochotně a neúnavně hrát s vaší kočkou nebo psem. Podle posledních průzkumů totiž 56 procent psů a 60 procent koček trpí nadváhou. Velkou část dne se totiž jen tak válejí a nemají dostatek pohybu. Fitness robot Varram to má změnit. Co tedy umí?

Válečkovitý šikula se umí samostatně pohybovat a orientovat v bytě. Vyhledá kočku či psa a vyzve je ke hře na místě s dostatkem okolního prostoru. Navíc má v sobě zásobník na granule, takže mazlíčci dostanou za každý povedený kousek malý pamlsek.

Hračka přežije tvrdé nárazy i stisk zubů velkých psů, díky vodotěsnosti je taky snadno omyvatelná. Řídí ji procesor ARM Cortex-M4 MCU, má šestiosý senzor zrychlení, gyroskop a kompas. S orientací v prostoru pomáhá infračervený laser.

Robot ovládá širokou škálu pohybů, aby mazlíčka neomrzel. Pomocí mobilní aplikace pak můžete nastavit vše potřebné – čas jeho činnosti, vzorce chování, typy aktivit nebo ho přímo ovládat na dálku (třeba z práce) a monitorovat tak vašeho mazlíčka celý den. Aplikace ukáže jeho denní aktivitu a další statistiky.

Varram váží 300 gramů, šťávu mu zajišťuje 800 mAh baterie, která při průměrné aktivitě vydrží zhruba 10 hodin. Varram už zaznamenal úspěch na Kickstarteru a Indiegogo. Jeden kus lze momentálně pořídit i s poštovným v přepočtu za zhruba 2600 Kč.

Pořídili byste svému mazlíčkovi robota na hraní?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný