15. října 2019 21:59

Revoluční herní monitor má obří úhlopříčku i obří cenu. Co všechno umí?

Lahůdka pro skutečné hardcore pařany.

Obří monitor nebo spíš speciální televizor? Monitor v těle velké televize! Herní zobrazovač o úhlopříčce 65 palců (165 cm) uvádí do prodeje Asus pod značkou ROG Strix PG65UQ a poslouží jako skutečná třešnička na dortu špičkové herní sestavy. Pořádně drahá třešnička, protože vyjde na 114 900 korun. Čím si chce obhájit svou cenu?

Samozřejmostí je 4K QLED panel s poměrem stran 21:9, splňující vysoký standard HDR10, s maximální svitivostí až 1000 cd/m2 a nedostižnou odezvou pouhé 4ms. Specialitou je pak taktovatelná obnovovací frekvence až 144 Hz vybavená technologií G-Sync pro synchronizování s kompatibilními grafickými kartami Nvidia.

Výrobce zvolil technologii LED s kvantovými tečkami neboli QLED, kvůli riziku vypalování obrazu, ale pro dokonalou černou ji vybavil 348 zónami s lokálním stmíváním, dynamická úprava podsvícení eliminuje blikání technologií Flicker-Free. Samozřejmostí jsou různá herní nastavení a šest módů vyladěných obrazově pro různé herní žánry.

Pod značkou Asus Low Blue Light se zase skrývá filtr modrého světla, který snižuje únavu očí při dlouhém používání a zvyšuje komfort při práci s monitorem v nočních hodinách. Za jasného denního světla zase pomůže speciální vrstva eliminující odlesky. Monitor se dodává i se zprávou lidského technika o jeho barevné kalibraci.

Stojí podle vás za tu cenu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný