24. dubna 2017 11:51

Revoluční 3D sluchátka přicházejí! Přinesou úplně nový způsob poslechu. Pomocí speciálních mikrofonů vás obklopí zvukem

Sluchátka ještě nikdy nebyla chytřejší!

Slyšeli jste už někdy o binaurálním audiu? V podstatě se jedná o takovou obdobu 3D obrazu, akorát zvukovou. Hlavní je ale v tomto případě způsob nahrávání, která se snaží maximálním způsobem kopírovat způsob přirozeného poslechu. Když nahráváte binaurálně, tak používáte speciální mikrofony, které jsou rozmístěny jako uši na lidské hlavě - dokonce většinou celé zařízení vypadá jako lidské hlava. Podívejte se na video nebo si s nasazenými sluchátky vyzkoušejte, jak taková binaurální nahrávka zní.

A právě taková sluchátka uvádí na trh renomovaný výrobce Sennheiser. Budou se jmenovat Ambeo Smart Surround a v obou sluchátkách mají zabudovány kvalitní mikrofony. Původně měla být určena speciálně pro iPhone, nyní se však připravují ve spolupráci se Samsungem i pro telefony s OS Android.

Jejich 3D schopnosti tak budou spočívat především v nahrávání, kdy dokážou přesně zprostředkovat zvuk, jaký jste šlyšeli při nahrávání videa telefonem. Pomocí zabudovaných mikrofonů by taky sluchátka měla nabídnout podstatně kvalitnější systém potlačení okolního hluku.

Hlavní potenciál sluchátek však spočívá v nahrávání videí přes náhlavní soupravu, helmu s kamerou typu GoPro, chytré brýle nebo na hlavě nasazeného 360 stupňové kamery - nebo při živých VR přenosech. Právě pak umožní binaurální zvuk kopírovat pocit, jakobyste byli přímo uprostřed nahrávané akce.

Věříte, že se 3D sluchátka uchytí a a z binaurálního zvuku bude nový trend?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný