13. ledna 2021 09:33

Herní firma Razer představila chytrý respirátor s ventilátory a zvukovým systémem

Obličejová maska se cyberpunkovými parametry.

Společnost Razer je známá jako výrobce herního vybavení, ale v době pandemie představila projekt Hazel – jde o hi-tech dýchací masku s mnoha unikátními funkcemi. Má certifikaci jako respirátor třídy N95, ale slibuje mimojiné pohodlnější dýchání i lepší komunikaci s okolím.

Tělo masky je vyrobeno z recyklovaného plastu, který je odolný proti vodě i poškrábání, čelní strana je průhledná, takže umožňuje lepší sociální kontakt, včetně čtení ze rtů. Součástí jsou dva aktivní větráčky s filtry nejvyšší kvality, které nepropustí mikročástečky ani patogeny, včetně viru COVID-19.

Jelikož maska slibuje kvalitní utěsnění, přidal do ní Razer taky systém mikrofonů a malých reproduktorů, které zajistí, aby bylo člověku pod maskou dokonale rozumět. Na vyladění zvuku pracují dokonce s inženýry ze společnosti THX.

Součástí bude nabíjecí pouzdro, které zároveň celou masku sterilizuje pomocí UV světla. Jak dlouho maska vydrží na jedno dobití či jak upozorní uživatele, že už je čas na výměnu filtrů, výrobce zatím neupřesnil, protože je maska stále ve vývoji.

Nebude chybět ani pro Razer typické LED podsvětlení, které navíc osvětlí ústa, aby z nich bylo možné odezírat i ve tmě. Půjde však ztlumit nebo zcela vypnout.

Co na ni říkáte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný