1. srpna 2017 11:06

První oficiální fotky nového nejlepšího Samsungu ukazují revoluci skrytou v detailech

Přesto se dočkáme vlastností, které dosud telefony od Samsungu neměly.

Už 23. srpna se dočkáme představení nového Samsungu Galaxy Note 8, ale už teď se můžeme podívat na jeho první oficiální fotky, které pověsil na svůj Twitter známý techologický leaker Evan Blass.

Telefon má stejně roztažený Infinity displej jako Galaxy S8 Plus, s kterým sdílí i hrubé rozměry, a taky má na straně kromě klasických tlačítek tlačítko pro virtuálního asistenta Bixby. Hlavní otázka kolem čtečky otisků prstů pod displejem však byla definitivně zodpovězena – bude na zádech vedle čočky fotoaparátu, kde si zrovna u Galaxy S8 nevysloužila slova chvály a mnoho uživatelů volalo, aby se alespoň posunula níže, kde by byla lépe dosažitelná. Určitě však zůstanou zachovány další alternativní způsoby odemčení – infračerveným skenerem duhovky (ta bezpečnější) a obličejem.

Největší novinkou však bude dvojitá čočka hlavního fotoaparátu, kterou představí Samsung u vrcholného modelu poprvé. Vzhledem ke skvělé pověsti jeho fotoaparátů jsou očekávání nemalá, ani jeden z objektivů by tak neměl hrát druhé housle.

Hlavní vlastností modelu Note byl vždy chytrý stylus S-Pen, který z něho činil nejoblíbenější volbu mezi manažery. Telefon by měl pohánět letošní top procesor Snapdragon 835, respektive identicky výkonné řešení Exynos přímo od Samsungu. Čekat se dá oproti Galaxy S8 větší porce RAM, mluví se 6GB. Ta se postará hlavně o hladký chod funkcí souvisejících s výše zmíněným S-Pen.

Mezi barevnými variantami čeká jedna změna, nová tmavší Deep Blue vystřídá dosavadní modrou s označením Coral Blue.

Napraví si Samsung novým Note 8 reputaci, kterou mu tak pokazil jeho vybuchující předchůdce?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný