19. září 2017 16:51

PRVNÍ FOTO: Huawei s bezrámečkovým displejem je tady! Nový Mate 10 překvapí umístěním čtečky otisků prstů

Největší čínská značka naskakuje na vlak bezrámečkových displejů.

Telefony Huawei nemusíme nikomu představovat. Tenhle obr nedávno předběhl Apple a stal se druhým největším světovým výrobcem telefonů hned za Samsungem. Skóruje hlavně dobrým poměrem výkon/cena a teď zaskóruje taky velkým tahákem, na který výrobci letos získávají zákazníky – maximálním pokrytím čelní strany displejem.

První fotka špičkového modelu Mate 10 ukazuje jen úzké proužky na horní a spodní straně. Jinak je displej s qHD rozlišením opravdu všude. Vypadá to, že se bude i trochu ohýbat po stranách jako to mají nejlepší Samsungy nebo nedávno představený LG V30.

Co však nový Huawei odlišuje od konkurence i svých předchůdců, je, že dokázal vměstnat čtečku otisků na spodní pruh a nebude ji nutné nahmatávat na zádech. Tomu se říká efektivně využité místo!

Z dalších vlastností stojí za zdůraznění supervýkonný osmijádrový čip vlastní výroby Kirin 970, doplněný 6GB RAM. Nabídne taky dvojitý foťák s hlavní čočkou rozlišení 12MP, světelností f/1.6 a optickou stabilizací. Bežet na něm bude zcela nový Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI.

Plusem telefonů Huawei byla vždy cena, tak uvidíme, nakolik bude lákavá. Všechny podrobnosti o nové vlajkové lodi se dozvíme na tiskovce, která se koná 16. října.

Co říkáte na nový Huawei Mate 10?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný