12. ledna 2021 08:53

Nová chytrá postel od LG má v sobě zabudovanou velkou obrazovku

Ložnice jak ze sci-fi filmu.

Představte si postel, která vás ráno vzbudí předpovědí počasí a pak vám na průhledném displeji ukáže vše, co potřebujete vědět při vstupu do nového dne. Přesně takovou teď jako funkční koncept předvedla společnost LG.

V jejím čele je zasunutá poloprůhledná 55 palcová OLED obrazovka, která při vypnutém stavu ukazuje v malém průhledu základní údaje jako datum a čas, ale na příkaz se vysune a zobrazí informační panel, video či film. LG se chlubí, že se jí podařilo dosáhnout průhlednosti 40 procent, přičemž předchozí verze displeje měla průhlednost pouhých 10 procent.

Displej lze z čela postele vyjmout a použít i samostatně, samozřejmostí je zabudovaný zvukový systém. Zařízení však není určeno k přímému prodeji, ale spíše jako ukázka možného použití průhledného displeje. S jeho uplatněním se počítá ve veřejném prostoru, na informačních cedulích, v oknech MHD nebo ve třeba ve výlohách obchodů.

Další zajímavou vlastností OLED displejů je jejich ohebnost. V prodeji už je model televize, kde je displej ve vypnutém stavu srolovaný ve svém podstavci, který slouží zároveň jako soundbar. Představena byla taky herní televize, co se po zmáčknutí tlačítka umí prohnout a nabídnout tak hlubší vnoření do videoherní reality.

Co říkáte na postel budoucnosti?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný