21. prosince 2021 12:17

Polovina lidí s Androidem možná už brzy přejde na iPhone, řekl expert. Proč si to myslí?

Respektovaný analytik přišel s hodně odvážným tvrzením.

Apple může v příštím roce přetáhnout více než miliardu uživatelů od telefonů s Androidem ke svému iPhonu. Tvrdí to přední analytik Samik Chatterjee pracující pro banku J.P. Morgan. Důvodem má být plánované uvedení modelu iPhone SE (2022), který má mít natolik lákavé vlastnosti i cenovku, že zvládne zvyklat i věrné zákazníky konkurence.

Nová verze nejlevnějšího iPhonu má být totiž jedním z nejlevnějších 5G telefonů. Jeho cena se má pohybovat okolo 300 dolarů, což je v hrubém přepočtu zhruba 7000 Kč. Má tak být ještě levnější než stávající iPhone SE, který se v základní variantě prodává aktuálně za částku okolo 12 tisíc korun.

Apple má ve vybraných zemích navíc připravený výhodný výměnný program pro telefony konkurenčních značek. Když zákazníci přinesou svůj starý telefon s Androidem, dosáhnou na protiúčet ještě nižší ceny.

Pokud se Applu i přes trvající nedostatečné kapacity ve výrobě čipů podaří vydat chystaný iPhone SE za plánovanou cenu, mohl by dle analytika zlákat ke koupi až 1,4 miliardy dosavadních uživatelů Androidů základní a střední třídy, kteří dosud o iPhonu neuvažovali právě kvůli vyšším pořizovacím nákladům. To dělá zhruba polovinu všech majitelů telefonů s Androidem.

Třetí generace iPhonu SE má mít stejný design jako její předchůdce, tedy menší displej 4,7 palce, pod nímž je tradiční domovské tlačítko se čtečkou otisku prstů Touch ID. Má však mít výkonnější čip A15 z letošní třinácté generace iPhonů a vylepšené focení i natáčení videí.

Myslíte, že se může Applu něco takového skutečně podařit?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný