13. listopadu 2018 11:44

Velké změny u PlayStationu 5? Nový ovladač chce spustit herní revoluci

Sony si nechala patentovat novou podobu ovladače k PlayStationu.

Ovladač PlayStationu neprošel za posledních 20 let žádnými zásadními změnami. Přestože mnoho hráčů považuje za pohodlnější ten od konkurenčního Xboxu, jiní na něj zase nedají dopustit. Asi proto se Sony dosud drželo hesla "když to funguje, nesnaž se to spravit" a přidala jen detaily jako podsvícení, reproduktor či dotykovou plošku.

Nový patent v podstatě přidává k dotykové plošce obrazovku. Tam by se mohly zobrazovat různé statistiky, herní mapa či další ovládací prvky, které bychom mohli rovnou aktivovat a urychlili bychom si tak cestu do různých menu a obrazovek ve hře.

V době, kdy se snaží vývojáři za cílem většího vtažení do hry osekat prvky na obrazovce dává velký smysl, abychom všechny doprovodné informace mohli vidět právě na ovladači. Swajpnutím bychom se pak přenesli na výběr herních menu a třeba do podmenu vývoje postavy nebo itineráře bychom se tak dostali rychlejší cestou.

Na druhou stranu je třeba připomenout, že s podobným nápadem už přišly konzole Nintendo Wii U a Sega Dreamcast - a obě skončily neslavně. Integrovaná obrazovka navíc zvýší výrobní náklady ovladače a sníží výdrž baterie. Jenže PlayStation 5 jistě bude chtít přijít s více novinkami než jenom s vyšším výkonem a přepracovaným prostředím. Právě nový ovladač by mohl konzoli udělat atraktivnější.

Co myslíte, bude mít nový PlayStation ovladač s dotykovou obrazovkou?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný