26. června 2019 14:28

Pizzu už rozvážejí i roboti! Sledujte, jak to vypadá

Pizza je zkrátka jídlem budoucnosti.

V texaském Houstonu budou už brzy rozvážet pizzu robotická vozítka společnosti Nuro. Smlouvu s ní uzavřel řetězec pizzerií Domino's, který chce na stejný systém postupně přejít ve všech zemích, v nichž působí. Jak vlastně funguje?

Pizzu budou rozvážet nejnovější vozítka Nuro R2, která už dopravují zákazníkům objednávky z obchodního řetězce Kroger v arizonském městě Scottsdale. Jejich maximální rychlost je z důvodu bezpečnosti omezena na 40 km/h, ale zase dostanou speciální úložný prostor, který udrží pizzu ideálně teplou.

Zákazníci při objednávce přes aplikaci dostanou možnost si vybrat automatický způsob doručení, v rámci kterého budou moci sledovat cestu vozítka k nim a dostanou taky PIN, jehož namačkáním si otevřou schránku se svou pizzou.

Řetězec Domino's působí již v mnoha okolních zemích, Česku se zatím vyhýbá. Automatická dovážka pizzy by však klidně mohla být nabízena v rámci českých rozvážkových služeb. Společnost Nuro upravuje svá vozítka pro různé účely a má velké celosvětové ambice. Stojí za ní dva bývalí členové týmu Waymo, který vyvíjí samořiditelné technologié pro Google.

Souhlasíte, že zrovna pizza si takové pokročilé technologie zaslouží?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný