5. března 2018 11:04

Chcete mít iPhone X a nemáte peníze? Pořiďte si jeho levný klon

Vypadá to, že letošní rok bude patřit vykousnutým displejům.

Mnoho lidí se Applu smálo za vykousnutý displej na horní hraně iPhonu X. Jenže ukázalo se, že tento kontroverzní, ale okamžitě rozpoznatelný designérský krok, zafungoval – odlišil ho totiž od ostatních telefonů. A spousta značek se ho teď snaží napodobovat.

Nejvíce na kopírování iPhonu X vsadily samozřejmě čínské značky. Telefony s vyříznutým displejem nabídly v Česku zatím nepříliš známé značky jako Leagoo, Oukitel, Doogee nebo UleFone. Většina z nich sice displej protáhla až k horní hraně a různě tvarovanému "výkusu", ale ve spodní části mají na rozdíl od iPhonu stále dost výrazný černý pruh. Podle očekávání taky výrazně zaostávají ve výbavě a výkonu, skórovat však jistě budou výrazně nižší cenou. Všechny běží na upraveném Androidu.

Jenže své telefony s vykousklým displejem připravují také zavedenější značky, takže bychom se jich měli dočkat i v Česku. Na MWC v Barceloně se představil například Asus Zenfone 5, který dost nepokrytě kopíruje iPhone X. Používá sice odlišné materiály a na záda umístil čtečku otisků prstů, ale třeba tvar a umístění dvojitého foťáku má taky až nápadně podobné.

Ačkoli se Zenfone 5 chlubí i svou umělou inteligencí, uvnitř to není žádná hitparáda – pohání ho zastaralý Snapdragon 636 –, má alespoň slušnou porci 4 nebo 6GB RAM. Cena zatím nebyla stanovena, ale měla by být v přepočtu zhruba 10 tisíc Kč.

Dalším do party bude Huawei P20, který má být představen koncem března. Jeho vykrojení bude menší, ale na spodní straně displeje bude mít docela velkou bradu s místem pro čtečku otisků. Měl by však na rozdíl od jiných nabídnout opravdu špičkové parametry, jelikož jde o vlajkovou loď značky.

V Barceloně však byl neoficiálně k vidění taky nový LG G7 Neo – na internet unikly jeho fotky, na kterých je vidět, že dokonce i LG se chystá vykrajovat.

Zaujal vás některý z klonů a myslíte, že se vykrojený displej stane novým standardem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný