29. března 2020 16:03

Jak pandemie zasáhla prodej mobilů? Výrobci už počítají ztráty

První čísla naznačují, co udělá koronavirus s prodeji mobilů.

Na světlo světa začínají vycházet první hrubá čísla o tom, jak se pandemie koronaviru projeví ve světě chytrých mobilů a technologií. A nejsou příliš povzbudivá. Okamžitý pokles prodejů se projevil nejvíce v Číně a v USA, ale dlouhodbě se bude týkat celého světa.

První ztráty počítá největší světový výrobce mobilů Samsung, který je zklamaný z prodejů nové vlajkové řady Galaxy S20, do které letos vkládal největší naděje, ale prozatím se drží pouze na 60 procentech toho, co ve srovnatelném období loni jeho předchůdce Galaxy S10.

Celková čísla přitom můžou být ještě horší, pokud Samsung nesáhne k výraznějšímu zlevnění, protože cena bude v následujících krizových měsících pro stále větší skupinu nakupujících tím hlavním faktorem.

Poslední měsíc však klesaly globální prodeje všech značek. Meziročně o 39 procent, přičemž mnoho statistik se naplno projeví až v následujících týdnech a měsících, na které jsou však také naplánovány premiéry telefonů, včetně nových iPhonů. Jelikož se má jednat o levnější řadu, mohl by se Apple shodou náhod trefit do momentální situace, kdy většina domácností bude mít tendenci šetřit.

Máte v plánu si v dohledné době koupit nový mobil nebo tenhle nákup vzhledem k situaci přehodnotíte?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný