20. června 2018 16:58

Nový telefon vyřešil problém s výřezem iPhonu X. Umí se totiž celý roztáhnout!

Jmenuje se Oppo Find X a nejedná se o prototyp. Prodávat se začne už v srpnu, a to celosvětově.

Velký čínský výrobce telefonů Oppo se nebojí experimentovat. Předvedl už třeba telefon s obrazovkou přes celé čelo, kde se modul selfie kamerky vysouval z jeho vrchní strany. Nový model Find X, který se má prodávat celosvětově, jde však ještě dál – vysouvá celý vršek telefonu, v kterém jsou ukryty všechny čočky a senzory, přední i zadní.

Vysouvací mechanismus bude v akci neustále, protože mobil se bude odemykat pomocí obličeje, a to dokonce 3D skenerem podobným, jako má iPhone X. Čtečku otisků prstů telefon vůbec nemá. Vysouvání je skutečně velice svižné a výrobce slibuje, že bude taky spolehlivé.

Je to vlastně velice zajímavý nápad, přesto vyvolává mnoho pochyb a otázek. Jakékoli mechanické části na telefonu totiž bývají zdrojem problémů – můžou se zasekávat, samy vysouvat třeba v kapse, dostávat se do nich nečistoty. Telefon je pak taky obecně křehčí a nemůžete ho chránit klasickým krytem. A to nemluvíme o vodotěsnosti...

Až delší zkušenost ukáže, zda se ze slideru nestane nový výřez, který momentálně vládne všem telefonům, co chtějí maximálně roztáhnout svůj displej. Dalším krokem by mohly být OLED displeje s průhlednými pixely v horní části, které se vypnou, když bude potřeba. Teoreticky je to možné, technologicky to zatím nikdo nepředvedl.

Jinak se nový Oppo Find X může pochlubit špičkovými parametry, vždyť také půjde o vlajkovou loď – čip Snapdragon 845, 8GB RAM a 256GB úložiště. Dvojice hlavních fotoaparátů má 16 a 20 mpx, optickou stabilizaci a pomáhá jí AI. Chybí audio jack nebo bezdrátové dobíjení. Kabelem ho však dobijete bleskově stejnou technologií, jakou používá sesterská značka OnePlus pod názvem Dash Charge.

Uvidíme, zda se Oppo rozhodne dodávat Find X oficiálně taky do Česka.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný