27. července 2017 11:34

Nový špičkový telefon nabízí revoluční displej na zádech. Co všechno bude umět?

Až čas ukáže, zda to nebude spíše slepá ulička.

Známý čínský výrobce mobilů Meizu představil svou novou vlajkovou loď Meizu Pro 7 a větší a silnější variantu Pro 7 Plus. Vynikat bude především druhým AMOLED displejem, který naleznete na zádech pod dvojitou čočkou fotoaparátu.

Zadní displej bude umět zobrazovat notifikace, počasí, hudební přehrávač nebo poslouží, když si budete chtít pořídit selfie hlavním foťákem. Až reálné používání však ukáže, nakolik bude k užitku. Umístění na zádech se nezdá zrovna ideální.

Dvojitý displej už v minulosti představilo více výrobců. Asi nejznámější jsou u telefonů V10 a V20 od LG. Tam najdete sekundární always-on displej jako pruh nad hlavnín displejem a slouží k chytrému přepínání funkcí, aplikací nebo k rychlému ovládání hudby. Mluví se však, že v nadcházející generaci V30 už se druhý displej neobjeví, protože nebyl takovým lákadlem.

Nové Meizu skrývá pod designově nijak extravagantním slupkou celkem klasiku - standardní varianta s 5,2 palcovým fullHD AMOLED displejem, 4GB RAM, 64GB úložištěm a Helio P25 procesorem. Větší pak s 5,7 palcovým qHD displejem, 6GB RAM a silnějším Helio P30 procesorem a úložištěm 64 nebo 128GB. Oba telefony budou mít duální kameru - oba senzory s rozlišením 12mpx, přední pak s úctyhodnými 16mpx.

V Číně začnou prodeje 5. srpna za v přepočtu zhruba 9500 Kč za menší, 12000 Kč pak za větší a vybavenější model. Kdy se podívá do dalších zemí zatím nebylo oznámeno.

Mrkněte, jak vypadá v ruce na italském videu:

Co říkáte na druhý displej? Přijde vám nové Meizu 7 Pro jako lákavý telefon?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný