10. dubna 2019 15:36

Nový Samsung Galaxy A80 udivuje jedinečným výsuvným foťákem. Umí rotovat!

Samsung přichází s opravdu zajímavou inovací.

Samsung představil nejnovější zástupce řady telefonů Galaxy A, z nichž je nejzajímavější nejvyšší model A80. Ten totiž jako první nabízí skutečně Infinity displej bez kompromisů. Selfíčka si na něm navíc budete fotit hlavní sadou fotoaparátů díky unikátní rotující výsuvné konstrukci.

Galaxy A80 zaujme na první pohled výrazným 6,7palcovým Super AMOLED displejem s rozlušením FullHD+ bez výřezu i bez průstřelu. Když totiž budete chtít vyfotit selfíčko, vysune se celý fotomodul a ve zlomku sekundy se otočí dopředu.

Díky nápaditému řešení budou selfie fotky i videa bez kompromisů ve stejné kvalitě jako ty pořízené ze zadní strany. Jedná se tak o ideální telefon třeba pro youtubery a streamery.

Hlavní snímač má rozlišení 48 Mpx se světelností f/2.0, sekundární širokouhlá kamerka pak 8 Mpx se světelností f/2.2 a úhlem záběru 123 stupňů. Třetí snímač pomáhá s hloubkou obrazu. Telefon pohání nový čip Snapdragon 730 s 8GB RAM.

Galaxy A80 vyjde na 16 999 Kč. Dostupný bude koncem května, stejně jako modely A20e a A40, jejichž parametry si můžete porovnat v tabulce. Modely A40 a A50 už jsou nějaký čas na trhu.

Jak vás zaujaly nové kousky z řady Samsung Galaxy A?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný