2. prosince 2019 15:27

Příští iPhone nabídne zcela novou velikost a speciální displej, který vyrobí Samsung

Nadcházející generace iPhonu má přinést několik opravdu zajímavých novinek.

Jihokorejský technologický magazín ETNews vydal zajímavou zprávu o dodávkách displejů pro nadcházející generaci iPhonů. Různé varianty iPhonu 11S podle ní budou mít výrazně větší rozptyl velikostí než ty stávající.

Displej větší verze Max vyroste na pořádných 6,7 palce, oproti stávajícím 6,5 palce. Nejmenší varianta iPhonu má mít naopak displej s úhlopříčkou 5,4 palce, tedy o 0,4 palce méně než současný nejmenší iPhone, kterým je varianta 11 Pro.

Dodavatelem dvou výše zmíněných displejů má být Samsung, střední variantu velikosti 6,1 palce (tedy nástupce dnešního standardního iPhonu 11) pak zajistí LG. Původně Apple jednal s čínským výrobcem BEO Technology, ten však není schopen zajistit dostatečné parametry a hlavně výrobní kapacity.

Samsung totiž Applu nabídl skvělou cenu OLED panelů, které navíc umí vyrábět pokročilejší technologií Y-OCTA. Ta integruje dotykovou vrstvu přímo do panelu, který je tím pádem tenčí a taky levnější na výrobu.

Už příští iPhony mají mít rovněž obnovovací frekvenci 120Hz a spekuluje se, že Apple už počítá s odstraněním výřezu displeje a všechny potřebné čočky a senzory schová pod poloprůhledné vypínatelné pixely. K tomu však dojde s nejvyšší pravděpodobností až u iPhonu 12.

Líbí se vám nové velikosti chystaných iPhonů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný