16. února 2017 17:36

Nový iPhone bude mít místo tlačítka HOME dotykový pruh ve spodku displeje. Co bude umět?

iPhone bude mít podobnou dotykovou plochu jako MacBook Pro.

A máme tady nový únik od spolehlivého zdroje z KGI securities, analytika Ming-Chi Kuo. Ten prozrazuje, že nový iPhone nebude mít tlačítko HOME se čtečkou otisků prstů pouze schované pod displejem, ale dokonce ho rozšíří po celé jeho spodní straně. To nabízí velice zajímavé možnosti využití.

Jak bude „funkční pole“ zhruba vypadat, ukazuje technický nákres. Celý displej na něm má rozlišení 2800x1242 pixelů, ale spodní část nebude sloužit coby klasická plocha displeje. Budou na ní totiž různá kontextová tlačítka a funkce.

V něčem může připomínat dotyková tlačítka na displeji u android telefonů. Rozdíl však je, že pod celou plochou by měla být čtečka otisků prstů. A jelikož displej má mít rovněž úspornou technologii OLED, může být spodní část displeje neustále zapnutá a skrze čtečku otisků prstů můžete telefon například okamžitě odemknout přímo do hned několika zvolených aplikací.

Zdroj uvádí, že má být telefon vybaven dalšími biometrickými technologiemi. S vysokou pravděpodobností je tím myšlen snímač oční duhovky v kombinaci s 3D scannerem, o němž jsme už psali.

Co říkáte na to, že z HOME tlačítka integrovaného v dipleji se nakonec vyloupne zřejmě celý funkční pruh?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný