1. dubna 2020 16:35

Nový iPhone 9 se začne prodávat už teď v dubnu

Apple už zanedlouho představí svůj nejmenší a nejlevnější nový iPhone.

Představení nového iPhonu je na spadnutí. Půjde o nástupce menšího a levnějšího iPhonu SE, který by se měl jmenovat iPhone SE 2, ale spíše iPhone 9. Designově totiž bude zcela vycházet z iPhonu 8 – posledního telefonu značky Apple bez výřezu v displeji.

Z důvodu pandemie přitom neproběhne představení klasicky, ale pouze skrze reklamní videa a tiskovou zprávu. Podle známého leakera Jona Possera k tomu má dojít 15. dubna, přičemž telefony by měly k prvním šťastlivcům dorazit 22. dubna.

Jenže do obchodů už putuje příslušenství k telefonům, třeba ochranné obaly, u kterých je uvedeno, že se nesmí začít prodávat do 5. dubna. Jelikož toto datum vychází na neděli, kdy se nové telefony neuvádějí, vychází jako datum představení už tento pátek 3. dubna. Uvidíme, které datum se nakonec ukáže jako pravé.

O novém iPhonu už se toho každopádně ví poměrně dost. Bude se dodávat s dvěma rozměry displeje 4,7 a 5,5 palců včetně klasického domovského tlačítka s Touch ID. Jen záda budou matná s logem Applu uprostřed, tedy podobná jako u současných iPhonů.

Telefony budou mít jediný hlavní foťák, což už v dnešní době působí trochu jako rarita, nepřijdou však o nový a výkonný hardware ani softwarové funkce. O ceně se zatím pouze spekuluje. Dle úniků a současného stavu koruny by měl v základní variantě vyjít na 12 999 Kč.

Čekáte na něj?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný