8. března 2018 11:54

Nový špičkový Huawei bude mít něco, o čem se může iPhonu X jen zdát

Víc foťáků, víc Huawei.

Představení nové vlajkové lodi od Huawei se nezadržitelně blíží a na internet už unikly propagační fotky a taky základní parametry modelu, který se bude jmenovat P20. Bude mít, jak bývá zvykem, tři varianty – standardní P20, odlehčený a levnější P20 Lite a pak nejdražší variantu P20 Pro. A právě nejvybavenější verze přinese opravdu zajímavou novinku – 3 hlavní fotoaparáty!

Není zcela zřejmé, k čemu budou tři čočky dobré. Dá se očekávat, že dvě čočky budou podobně jako u iPhonů nebo Samsungů kombinací klasického a teleobjektivu, který dodá lehký optický zoom a také větší hloubu ostrosti u portrétu. Třetí čočka by pak byla černobílá s maximální světelností a pomáhala dokreslit snímky při horších světelných podmínkách.

Nebo je tady ještě druhá možnost, že by třetí čočka byla širokoúhlá a nabídla tak šírší zorné pole – takto přídavnou čočku používá třeba LG a mezi uživateli je velice populární, protože do snímku dostanete více lidí, obsáhnete celou místnost nebo třeba monumentální krajinu, která se tyčí kolem.

Fotoaparáty se taky mají chlubit umělou inteligencí nové generace, která automaticky rozezná scénu a objekty v ní a podle toho přizpůsobí nastavení. Novým prvkem bude taky vykousnutý displej po vzoru iPhonu X, který už letos stihlo představit mnoho čínských výrobců.

Řadu P20 představí Huawei už 27. března v Paříži. Zmíněná nejdražsí varianta se třemi hlavními foťáky má vyjít na 899 euro, tedy v hrubém přepočtu 23 tisíc Kč.

Co říkáte na přidání třetího foťáku? Myslíte si, že je to správná cesta?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný