11. srpna 2017 13:55

Nové špičkové LG V30 bude mít revoluční foťák, jaký tu ještě nebyl. Uvidí nejlépe ve tmě!

Kam až může tenhle souboj zajít?

Kdybyste ještě před pár lety ukázali komukoli fotku ze současných špičkových smartphonů, prostě by vám neuvěřil, že něco takového můžete pořídit malou čočkou v telefonu. Technologie se posouvá k samotným fyzikálním limitům, což dokazuje nejnovější únik informací o chystaném LG V30 – třetí generaci specializované řady, kterou Jihokorejci míří především na milovníky focení a kvalitního zvuku.

Minimálně jedna z čoček jeho dvojitého hlavního fotoaparátu totiž bude mít rekordní světelnost f/1,6, která propustí o 25 procent více světla než optika f/1,8, kterou má třeba iPhone 7. Dosud nejlepší světelnost u mobilu f/1,7 má konkurenční Samsung Galaxy S8, který je chválen právě ze skvělé fotky v noci a při zhoršených světelných podmínkách.

Kvalitě fotek mají napomoci také speciální skla v čočce Crystal Clear Lens. Díky lepší propustnosti nabídnou více barev a ostrosti po celé ploše snímku.

Nové LG bude designově vycházet z modelu G6, ale má mít 6palcový OLED displej, hi-fi zvukový výstup díky Quad DAC, voděodolnost nebo bezdrátové dobíjení. LG ho představí 31. srpna na veletrhu IFA v Berlíně.

Co myslíte, dostane se LG s novým V30 na čelo závodu o nejlepší mobilní fototoaparát?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný