19. listopadu 2020 13:05

Problémy s iPhony 12: Někomu nejdou SMS notifikace, u modelu mini zlobí i displej

Některé nové iPhony odmítají reagovat na dotek.

Každý nový produkt uváděný na trh mohou doprovázet problémy a nejinak je tomu i u startu nové řady telefonů iPhone 12. V minulém týdnu se začal prodávat její nejmenší zástupce s názvem iPhone 12 mini a taky největší a nejvybavenější iPhone 12 Pro Max. Někteří uživatelé už hlásí problémy.

Malá netykavka

Nejvíce problémů hlásí majitelé iPhonu 12 mini, kterým telefon neraguje na doteky při zamčené obrazovce. Jednoduše se jim ho nedaří odemknout, k čemuž je třeba potažení prstem nahoru po obrazovce, aktivovat tak nelze ani svítilna a fotoaparát. Půjde o problémy s vodivostí či uzemněním, protože iPhone funguje bezproblémově, když se napájí kabelem nebo když se uživatel dostatečně dotýká postranních hliníkových rámečků, což je problém, když máte telefon v ochranném obalu.

Jedná se o dost závažný a otravný zádrhel, u kterého se nedá s jistotou říct, zda půjde opravit softwarovou aktualizací nebo bude nutná výměna displeje či rovnou celého telefonu. Apple se k němu zatím oficiálně nevyjádřil.

Nechodí zprávy a notifikace

Někteří uživatelé iPhonů 12 si stěžují taky na příjem textových zpráv – ty se buď vůbec nezobrazí nebo na ně telefon neupozorní notifikací, takže je přehlédnou a nepřečtou. Zde se s jistotou jedná o chybu opravitelnou aktualizací systému iOS, ale taky o problém, který iPhony trápí dlouhodobě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný