26. srpna 2020 13:55

Nové chytré hodinky prý umí zjistit, jestli má člověk v sobě koronavirus

Unikátní kombinace senzorů se postará o detailní rozbor zdraví.

Nové chytré hodinky Fitbit Sense jsou vybaveny unikátní kombinací senzorů, které slibují pokročilé fitness funkce i monitorování zdraví, které jsme ještě u žádných hodinek neviděli, navíc mají silnou základnu funkcí včetně výdrže na baterii až šest dní.

Měření srdečního tepu, GPS, bezkontaktní platby Fitbit Pay, telefonování nebo podpora hudebních aplikací Spotify či Deezer – to je nástin základních funkcí. Kromě nich však umí hodinky měřit stres (EDA senzor), dýchání, okysličení krve a taky EKG.

Poměrně unikátní je pak senzor pro měření teploty povrchu těla, který zatím měly jen specializované náramky jako Oura Ring. Hodinky sice uživateli neukážou na požádání jeho přesnou tělesnou teplotu, například 36,6 °C, ale pracují hlavně při spánku, kdy monitorují změny teploty. Pokud vaše teplota náhle vzroste, hodinky vás upozorní na možnou blížící se nemoc či vyčerpání organismu.

Fitbit tvrdí, že ve studii na 100 tisích předplatitelích jejich služby Fitbit Premium, dokázaly algoritmy hodinek odhalit COVID-19 v polovině případů ještě den před nástupem prvních příznaků.

Kromě pokročilého monitorování zdraví a spánku umí hodinky měřit 20 sportovních aktivit, mají voděodolnost do hloubky 50 metrů a jejich AMOLED displej má i podporu funkce Always On. Jednoduše se párují se zažízeními iOS i Android, konektivita kromě Bluetooth zahrnuje i Wi-Fi.

Baterie se dobíjí pomocí magnetické nabíječky a vydrží v závislosti na intenzitě používání až šest dní. Tělo je vyrobeno z kombinace hliníku, nerezové oceli a skla Gorilla Glass. Dodává se ve dvou barvách – černá a bílá – a s širokou škálou vyměnitelných pásků.

Prodávat se budou v Česku za zaváděcí cenu 9 190 korun, ale k dispozici bude taky levnější varianta Fitbit Versa 3, které chybí EKG, měření stresu a teploměr. Ta vyjde na 6 390 korun.

Zaujaly vás nové hodinky a věříte, že opravdu zvládnou odhalit COVID-19, i když necítíte příznaky?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný